Jaką wybrać mini kamerę HD?

Masz problem z wybraniem odpowiedniej mini kamery do swojego systemu wizyjnego? Przygotowaliśmy dla ciebie kilka porad dotyczących dobrania odpowiedniego urządzenia.

Mini kamery – na co zwrócić uwagę?

Podobnie jak w przypadku standardowych kamer, w pierwszej kolejności musimy określić środowisko pracy, w których nasze mini kamery będą funkcjonowały oraz określić własne potrzeby i preferencje. Mini kamery wykorzystywane są do różnych celów, a co za tym idzie posiadają odmienne parametry. W przypadku mini kamer zewnętrznych warto zwrócić na jakość generowanego obrazu. Standardowe urządzenia pozwalają na obserwację w jakości Full HD w rozdzielczości 3 Mpx lub więcej. Warto pamiętać również o odpowiedniej obudowie dla naszej kamery, która oprócz czynników atmosferycznych będzie narażona również na akty wandalizmu. Z tego względu powinniśmy zdecydować się na kamerę z obudową o klasie IP 66 lub IP 68, która gwarantuję ochronę przed kurzem, pyłem, deszczem oraz wandalizmem.

Warto, aby nasza mini kamera do zastosowań zewnętrznych posiadała wbudowany oświetlacz podczerwieni, co pozwoli na obserwację obrazu w nocy. Ze względu na rozwój technologii sieciowych najczęściej wykorzystywane są kamery IP. Większość z tych urządzeń umożliwia zasilanie za pomocą skrętki UTP, zgodnie z technologią PoE. Mini kamery zewnętrzne powinny posiadać również funkcję dodatkowe, takie jak cyfrową redukcje szumów, szeroki zakres dynamiki, lub kompensację światłą tylnego. Zapewnią one stabilną prace kamery bez względu na ilość światła, dynamikę poruszających się obiektów lub wysoki kontrast scen. Jeżeli chcemy wydłużyć czas archiwizacji danych na dysku, warto zwrócić uwagę na kamery z metodą kompensacji H.264 lub H.265, która pozwoli ograniczyć objętość plików. W przypadku kamer wewnętrznych wykorzystywane są innego rodzaju obudowy, które gwarantują przede wszystkim wandaloodporność.

Źródło: http://nvr.pl

Może też Cię zainteresuje